Czcionka:

Kontrast:

logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

NUMER TELEFONU
59 843 12 91

Jesteś tutaj:   Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji ZdrowiaŚwiatowy Dzień bez Tytoniu
2015-05-30
drukuj

Światowy Dzień bez Tytoniu

symbol rzucania palenia

 

31 maja każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. Pomimo zmniejszenia się liczby osób czynnie palących papierosy, problem ciągle istnieje i jest przyczyną występowania wielu groźnych chorób, takich jak: nowotwory, choroby układu krążenia, choroby układu oddechowego.
Tegorocznym obchodom Światowego Dnia bez Tytoniu przyświeca hasło „Stop nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi”. Celem podejmowanych działań w tym dniu jest uświadomienie zagrożeń, jakie niesie ze sobą nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi, zwłaszcza wśród młodzieży i ludzi o niskich przychodach. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że jeden na dziesięć papierosów wypalanych na świecie pochodzi z czarnego rynku. Wyroby tytoniowe pochodzące z nielegalnych źródeł zachęcają młodych ludzi do eksperymentowania i korzystania z tytoniu, ponieważ są tańsze. Państwowa Inspekcja Sanitarna włącza się w realizację polityki ograniczenia konsumpcji wyrobów tytoniowych poprzez prowadzenie działań informacyjno – edukacyjnych, mających na celu ograniczenie skutków zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych wynikających z palenia tytoniu. 

W dniach od 20 – 29 maja br. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku można oglądać wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci ze słupskich przedszkoli w ramach międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pod hasłem „Czyste powietrze to zdrowie”. 

Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie Nr 3 w Słupsku i Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Słupsku.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Galeria zdjęć

Artykuły

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku © 2015 - 2019