Czcionka:

Kontrast:

logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

NUMER TELEFONU
59 843 12 91

Jesteś tutaj:   Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji ZdrowiaDziałania Oświaty Zdrowotnej w ramach Światowego Dnia Zdrowia
2015-09-24
drukuj

Działania Oświaty Zdrowotnej w ramach Światowego Dnia Zdrowia

W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia propagowali zdrowy styl życia.

 

W holu Stacji przygotowano tablice informacyjno-edukacyjną na temat bezpiecznej żywności dla pracowników i petentów.

  

tablica informacyjno-edukacyjna na temat bezpiecznej żywności

 

Dnia 24.03.2015 r. pracownicy Oświaty Zdrowotnej PSSE uczestniczyli w akcji pod hasłem „Zadbaj o swoje ciało. To jedyne miejsce, w którym mieszkasz” zorganizowanej przez Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Pracownicy SOZiPZ zorganizowali stanowisko edukacyjne gdzie uczniowie mogli zdobyć informację na temat zdrowego odżywiania, otrzymać ulotki na temat bezpiecznej żywności, właściwego przechowywania produktów, dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej BMI oraz wykonać pomiar masy ciała.

 

zdjęcie z akcji pod hasłem Zadbaj o swoje ciało

 

zdjęcie z akcji pod hasłem Zadbaj o swoje ciało

 

W dniu 11 kwietnia 2015 r. pracownicy Oświaty Zdrowotnej brali udział w pracach komisji konkursowej XIV Gminnego Konkursu Zdrowotnego pod hasłem: Ćwicz i hartuj swoje ciało, to będzie się opłacało!

 

 

zdjęcie z akcji Ćwicz i hartuj swoje ciało, to będzie się opłacało!

 

zdjęcie z akcji Ćwicz i hartuj swoje ciało, to będzie się opłacało!

 

Dnia 11.04.2015 r. PSSE uczestniczyła w VIII Halowych Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt PTSS „Sprawni – Razem”. Ideą tych działań było promowanie i popularyzowanie sportu jako ważnego elementu w życiu osób niepełnosprawnych, równego traktowania w zakresie sportowych rywalizacji i osiągania wysokich wyników na szczeblu ogólnopolskim.

 

VIII Halowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt PTSS Sprawni – Razem

 

 

VIII Halowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt PTSS Sprawni – Razem

 

VIII Halowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt PTSS Sprawni – Razem

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku była partnerem akcji pod hasłem „Z pola na stół - uczyń jedzenie bezpiecznym”, organizowanej przez  Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku i Galerię Słupsk. Pracownicy Oświaty Zdrowotnej zorganizowali stoisko edukacyjne, przy którym udzielali informacji na temat bezpiecznej żywności, zachęcali do sprawdzania i czytania etykiet na produktach spożywczych oraz przestrzegania zasad higieny podczas przygotowywania i przechowywania produktów spożywczych. Prowadzono dystrybucję ulotek: „Pięć kroków do bezpieczniejszej żywności”, „Czy grillowana żywność jest bezpieczna?”, „Najczęściej występujące w żywności czynniki chorobotwórcze”.

 

 

akcja pod hasłem Z pola na stół

 

plakat akcji Z pola na stół

 

Artykuły

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku © 2015 - 2019