Czcionka:

Kontrast:

logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

NUMER TELEFONU
59 843 12 91

Jesteś tutaj:   Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji ZdrowiaWirusowe zapalenie wątroby typu C – cichy zabójca
2015-09-24
drukuj

Wirusowe zapalenie wątroby typu C – cichy zabójca

Pod takim hasłem w ramach programu profilaktyki zakażeń HCV w powiecie słupskim  w dniach od 17 listopada do 30 grudnia br. prowadzone są profilaktyczne badania przesiewowe krwi na obecność przeciwciał anty-HCV. Program realizuje Powiat Słupski wspólnie z Diagnostyką – Spółką z o.o. w Krakowie, Region Północny z siedzibą w Gdyni.

Na bezpłatne badania zapraszamy osoby z grupy podwyższonego ryzyka, tj. w wieku od 19 do 64 lat, u których przetaczano krew bądź preparaty krwiopodobne przed 1992 r., wielokrotnie hospitalizowane, u których wykonywano drobne zabiegi chirurgiczne (usuwanie znamion, zęba itp.), dializy, badania endoskopowe, osoby z dolegliwościami dyspeptycznymi, z przebytym WZW typu B, u których stwierdzono kiedykolwiek w przeszłości wartość aminotransferaz, nawet nieznacznie przekraczającą górną granicę normy, przyjmujące narkotyki drogą dożylną, korzystające z salonów tatuażu, piercingu, z ryzykownymi kontaktami seksualnymi, korzystające ze wspólnych narzędzi kosmetycznych).

Badania można wykonać w ośrodkach zdrowia na terenie powiatu słupskiego oraz w Laboratorium DIAGNOSTYKA przy ulicy Wileńskiej 30 w Słupsku. Program obejmuje mieszkańców wszystkich gmin powiatu słupskiego. Informacje na temat programu dostępne są też na stronie 
www.powiat.slupsk.pl – zakładka “DLA MIESZKAŃCÓW, ZDROWIE, PROFILAKTYKA HCV” (link bezpośredni: www.powiat.slupsk.pl/714,profilaktyka-hcv.html).

Pliki do pobrania

  • Lista ośrodków zdrowia/przychodni, do których można zgłaszać się na badania przesiewowe krwi na obecność przeciwciał anty-HCV153.3 KB (pdf) pobierz
  • HCV - ulotka822.2 KB (pdf) pobierz
  • HCV - plakat1.92 MB (pdf) pobierz

Artykuły

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku © 2015 - 2019