Czcionka:

Kontrast:

logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

NUMER TELEFONU
59 843 12 91

Jesteś tutaj:   Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji ZdrowiaFinał Powiatowej Olimpiady Wiedzy pod hasłem "Nie daj szansy AIDS - młodzi be...
2017-12-08
drukuj

Finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy pod hasłem "Nie daj szansy AIDS - młodzi bez HIV"

 

5 grudnia br. w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta
w Słupsku odbył się Finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV”. Do testu przystąpiło 25 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

 

Olimpiadę dla uczniów klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych z powiatu słupskiego zorganizowało Starostwo Powiatowe wspólnie z Zespołem Szkół Agrotechnicznych i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku. Młodzież rozwiązywała test składający się z 35 pytań. Największą wiedzą wykazała się Rozalia Tłuścik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach. Drugie miejsce zajęła Iga Plutowska, a trzecie Monika Napierska – obie ze Szkoły Podstawowej w Barcinie. Laureaci otrzymali dyplomy i karty podarunkowe ufundowane przez starostwo słupskie. Olimpiadzie towarzyszył konkurs na film (spot) reklamowy. Niestety, nie został rozstrzygnięty, bo wpłynęły tylko dwie prace - Filipa Tutki i Damiana Breberskiego pt. „Razem przeciwko HIV/AIDS” – ze Szkoły Podstawowej im. mjra. Henryka Sucharskiego w Jezierzycach i Tomasza Jonatowskiego pt. „HIV i AIDS” – z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Ich autorzy otrzymali podziękowania od Starosty Słupskiego i zaproszenie do przyszłorocznego konkursu. Uczestnicy olimpiady w czasie gdy komisja sprawdzała testy mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

 

Organizatorzy dziękują opiekunom za przygotowanie młodzieży do olimpiady i zachęcają do udziału w kolejnej jej edycji.

 

 

 

 

Artykuły

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku © 2015 - 2019