×

UWAGA!!!
Strona archiwalnaZapraszamy na nową stronę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Słupsku

www.gov.pl/web/psse-slupsk
 
 

Czcionka:

Kontrast:

logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

STRONA ARCHIWALNA

Jesteś tutaj:   Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji ZdrowiaFinał Powiatowej Olimpiady Wiedzy ...
2019-12-06
drukuj

Finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV”

 

 

 

 

4 grudnia br. w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku odbył się Finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV”. Do testu przystąpiło 31 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych

 

Olimpiadę dla uczniów VII i VIII klas podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z powiatu słupskiego zorganizowało Starostwo Powiatowe wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Słupsku oraz Zespołem Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Młodzież rozwiązywała test składający się z 35 pytań.

Największą wiedzą wykazał się Jakub Wygocki z Technikum Leśnego w Warcinie zdobywając 27 punktów. Drugie miejsce zajęła Karolina Kachel z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku – 23 punkty, a trzecie Magdalena Filipek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Redzikowie – 22 punkty.

Olimpiadzie towarzyszył konkurs na plakat promujący bezpieczne zachowania i odpowiedzialność w profilaktyce HIV/ AIDS.  Wpłynęły 42 plakaty ze szkół powiatu. Pierwsze miejsce komisja przyznała Dominikowi Bigusowi z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, drugie – Dawidowi Mikulskiemu z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Główczycach. Trzeciego miejsca nie przyznano, natomiast komisja wyróżniła trzy prace tj. Natalii Degis z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku oraz Lilii Shuliginy i Michała Grzegorczyka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ustce.

Organizatorzy dziękują opiekunom za przygotowanie młodzieży do olimpiady i zachęcają do udziału w kolejnej jej edycji.Artykuły

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku © 2015 - 2021