Czcionka:

Kontrast:

logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

NUMER TELEFONU
59 843 12 91

Jesteś tutaj:   Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji ZdrowiaNie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV
2018-12-06
drukuj

Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV

 

4 grudnia br. w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku odbył się Finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV”. Do testu przystąpiło 42 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

 

Olimpiadę dla uczniów III klas gimnazjalnych, VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z powiatu słupskiego zorganizowało Starostwo Powiatowe wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Słupsku oraz Zespołem Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Młodzież rozwiązywała test składający się
z 35 pytań.

 

Największą wiedzą wykazała się Julia Paluszek – Pek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębnicy Kaszubskiej, zdobywając 27 punktów. Drugie miejsce zajął Kamil Huryn z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku – 23 punkty, a trzecie Damian Greberski ze Szkoły Podstawowej w Jezierzycach – 22 punkty.


Olimpiadzie towarzyszył konkurs na hasło promujące bezpieczne zachowania i odpowiedzialność w profilaktyce HIV/ AIDS. Wpłynęło dwanaście haseł z sześciu szkół powiatu. Pierwsze miejsce komisja przyznała Patrycji Knuth z Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Kępicach za hasło „Pozwól swojej krwi być wolną od HIV”, drugie – Julii Paluszek – Pek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębnicy Kaszubskiej za hasło „Masz rozum i świadomie kroczysz, żaden HIV Cię nie zaskoczy”, trzecie – Pawłowi Krenciszkowi z Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku za hasło „Wirus HIV przenosi się przez krew i drogą płciową, a nie dotykiem i rozmową”. Dodatkowo komisja wyróżniła Sandrę Gącik ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ustce za hasło: „HIV? Nie ryzykuj! Nie pozwól, by serca twoich bliskich krwawiły”.

 

Organizatorzy dziękują opiekunom za przygotowanie młodzieży do olimpiady i zachęcają do udziału w kolejnej jej edycji.Artykuły

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku © 2015 - 2019