Czcionka:

Kontrast:

logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

NUMER TELEFONU
59 843 12 91

Jesteś tutaj:   Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia31 maja - Światowy Dzień bez Tyto...
2017-05-31
drukuj

31 maja - Światowy Dzień bez Tytoniu

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupsku zachęca do podejmowania działań związanych z obchodami Światowego Dnia Bez Tytoniu, który przypada na dzień 31 maja. Tegoroczne hasło ogłoszone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) brzmi: „Tytoń – zagrożenie dla rozwoju”.

            Celem podejmowanych działań w tym dniu jest uświadomienie społeczeństwu zagrożeń, jakie niosą za sobą skutki zdrowotne, społeczne i ekonomiczne wynikające z palenia tytoniu. Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób, z czego ok. 200 mln to kobiety. Jeśli nie zostaną podjęte pilne działania zapobiegawcze, do roku 2030 tytoń może doprowadzić do zgonu ponad osiem milionów ludzi, z czego 2,5 miliona stanowić będą kobiety.

Światowy Dzień bez Tytoniu ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed następstwami używania tytoniu oraz propagowanie działań na rzecz redukcji konsumpcji tytoniu.

 Pomimo zmniejszenia się liczby osób czynnie palących papierosy, problem ciągle istnieje i jest przyczyną występowania wielu groźnych chorób, takich jak: nowotwory, choroby układu krążenia, układu oddechowego. 

Pliki do pobrania

  • Informacja prasowa275.45 KB (docx) pobierz


Artykuły

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku © 2015 - 2020