Czcionka:

Kontrast:

logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

NUMER TELEFONU
59 843 12 91

Jesteś tutaj:   Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji ZdrowiaLaureaci Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS i konkursu na film związany z profil...
2016-12-20
drukuj

Laureaci Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS i konkursu na film związany z profilaktyką HIV/AIDS!

9 grudnia br. w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku odbył się Finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV”.

Olimpiadę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Słupsku wspólnie z Zespołem Szkół Agrotechnicznych i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku. Adresatami byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu słupskiego. Celem było sprawdzenie wiedzy młodzieży na temat zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS. W olimpiadzie wzięło udział 24 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Młodzież rozwiązywała test składający się z 35 pytań.

Największą wiedzą wśród uczniów szkół gimnazjalnych wykazała się Kinga Nowak z Zespołu Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Barcinie, która zajęła I miejsce. Drugie miejsce zajął Jakub Wygocki z Zespołu Szkół w Pobłociu, a trzecie Wiktoria Augustyn z Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach.

Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych laureatkami zostały: Daria Kupisińska – I miejsce, Magdalena Kardaś – II miejsce obie z Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Trzecie miejsce zajęła Marcelina Stiewe, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.

Olimpiadzie towarzyszył konkurs na spot o zakażeniach HIV/AIDS. Zadaniem uczestników było wykonanie pięciominutowego filmu (spotu) zgodnego z treścią konkursu. Zgłoszono 8 prac, dwie nie spełniały warunków regulaminu. Nie przyznano pierwszych nagród. Wśród uczniów gimnazjów drugą nagrodę przyznano Darii Kędziorze i Wiktorii Augustyn z Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach – za spot pt. „HIV? Nie odbieraj”, trzecią - Adamowi Lambarskiemu i Mikołajowi Gałązce z Gimnazjum im. gen. Mariusza Zaruskiego w Ustce – za spot pt. „Życie albo HIV – wybór należy do Ciebie”. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych przyznano tylko drugą nagrodę - Tomaszowi Jonatowskiemu i Marcinowi Januszko z Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku – za spot pt. „HIV i AIDS”.

Artykuły

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku © 2015 - 2019