Czcionka:

Kontrast:

logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

NUMER TELEFONU
59 843 12 91

Jesteś tutaj:   Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji ZdrowiaPAŹDZIERNIK MIESIĄCEM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI
2016-10-11
drukuj

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI

„Mam wsparcie – badam się”

 

Październik od wielu lat jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Podejmowane działania profilaktyczne w tym okresie mają przypominać paniom o istotnym wpływie stylu życia na zdrowie a w szczególności: o sposobach zapobiegania zachorowaniu na raka piersi, o konieczności wykonywania regularnych badań profilaktycznych.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupsku we współpracy z Samodzielnym  Publicznym Miejskim  Zakładem Opieki Zdrowotnej w Słupsku organizuje akcje  w zakresie profilaktyki nowotworowej  pn. „Mam wsparcie – badam się!”, która skierowana jest do kobiet pracujących.

 

W siedzibie  Stacji,  w dniu 27 października 2016 r. o godz. 8.30, w świetlicy (p.409) odbędzie się spotkanie edukacyjno – profilaktyczne dla pań, które przeprowadzi wykwalifikowana w tym temacie położna z Samodzielnego  Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku. Spotkanie potrwa ok. 45 min.

 

W ramach akcji panie będą mogły wykonać badania mammograficzne lub USG w godzinach pracy. Bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu NFZ lub na skierowanie od lekarza ginekologa będą wykonywane w Zakładzie Rentgenodiagnostyki przy ul. Tuwima 37 po uprzednim ustaleniu godzin wizyty z pracodawcą.

 

Może miesiąc walki z rakiem piersi okaże się dla niektórych pań odpowiednim czasem do zgłoszenia się na badanie i pomoże przełamać lęk i zyskać spokój o swoje zdrowie?

 

Artykuły

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku © 2015 - 2019