Czcionka:

Kontrast:

logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

NUMER TELEFONU
59 843 12 91

Jesteś tutaj:   Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji ZdrowiaŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU – 31...
2016-05-12
drukuj

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU – 31.05.2016 r.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupsku zachęca do podejmowania działań związanych z obchodami Światowego Dnia Bez Tytoniu, który przypada na dzień 31 maja. Tegoroczne hasło ogłoszone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) brzmi: „Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych – Fakty i wyzwania”.


Celem podejmowanych działań w tym dniu jest uświadomienie społeczeństwu zagrożeń, jakie niosą za sobą skutki zdrowotne, społeczne i ekonomiczne wynikające z palenia tytoniu. Światowa Organizacja Zdrowia dąży do wprowadzenia nowych, jednolitych opakowań wyrobów tytoniowych, które mają na celu zmniejszenie popytu na wyroby tytoniowe, ograniczenie formy reklamy poprzez nieatrakcyjne opakowania, a także zwiększenie skuteczności profilaktyki i ostrzeżeń zdrowotnych. Jednolite opakowania nie będą zawierały logo, kolorów, firmowych obrazków lub informacji reklamujących dany wyrób tytoniowy. Pomimo zmniejszenia się liczby osób czynnie palących papierosy, problem ciągle istnieje i jest przyczyną występowania wielu groźnych chorób, takich jak: nowotwory, choroby układu krążenia, układu oddechowego.


Państwowa Inspekcja Sanitarna włącza się w realizację polityki ograniczenia konsumpcji wyrobów tytoniowych poprzez prowadzenie działań informacyjno – edukacyjnych, mających na celu ochronę obecnych i przyszłych pokoleń, przed skutkami zdrowotnymi wynikającymi z palenia tytoniu i e-papierosów.Artykuły

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku © 2015 - 2020