Czcionka:

Kontrast:

logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

NUMER TELEFONU
59 843 12 91

Jesteś tutaj:   Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji ZdrowiaŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA – 7 kwietnia 2016 r. „POKONAJ CUKRZYCĘ”
2016-04-04
drukuj

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA – 7 kwietnia 2016 r. „POKONAJ CUKRZYCĘ”


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupsku informuje o zbliżającym się Światowym Dniu Zdrowia, który obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia.

 

Co roku wybierany jest temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi. W tym roku jest to tematyka cukrzycy, hasłem przewodnim jest „Pokonaj cukrzycę”. Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi.

 

Celem akcji jest zachęcenie społeczeństwa do podejmowania działań profilaktyczno – edukacyjnych w zakresie cukrzycy.

 

Dnia 7 kwietnia w godzinach 10.00 – 12.00 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku we współpracy z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Słupsku oraz Galerią Podkowa przygotuje stoisko profilaktyczno – edukacyjne, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat zdrowego stylu życia bez używek, zmierzyć tlenek węgla w wydychanym powietrzu u czynnych palaczy, określić BMI, wykonać pomiar cukru. Na miejscu dostępne będą materiały edukacyjne podnoszące zdrowotną świadomość społeczeństwa.

Pliki do pobrania

Artykuły

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku © 2015 - 2019