Czcionka:

Kontrast:

logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

NUMER TELEFONU
59 843 12 91

Jesteś tutaj:   Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji ZdrowiaWyłoniono laureatów Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS
2015-12-18
drukuj

Wyłoniono laureatów Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS

15 grudnia br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku odbył się Finał VI Powiatowej Olimpiady Wiedzy pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV”. Ogłoszono również wyniki i nagrodzono laureatów.
 
Olimpiadę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Słupsku wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, I Liceum Ogólnokształcącym i Zespołem Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.
W olimpiadzie wzięło udział 18 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Młodzież rozwiązywała test składający się z 34 pytań.
 
Największą wiedzą wykazał się Adrian Maizner z IV Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Słupsku. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Dybiec, a trzecie Daria Kupisińska – obie z Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku.
Wyróżniono: Kamilę Kuraszewicz z IV Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Słupsku, Patryka Bochniaka z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku i Malwinę Szeibelis z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku.
 

W oczekiwaniu na wyniki testu młodzież mogła w Punkcie Mobilnym zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku poszerzyć wiedzę nt. dopalaczy i skutków zdrowotnych wynikających z ich stosowania. Młodzież mogła otrzymać materiały edukacyjne i uzyskać informacje gdzie szukać pomocy i wsparcia w walce z tymi niezwykle groźnymi środkami.

Artykuły

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku © 2015 - 2019